یک سال و نیم بعد

سلام بر پاییز دوم در مونترال

با یک تفاوت اساسی.مامانم اینجاست .تو مونترال والان که دارم مینویسم دراز کشیده روبروی من.

دیگه به اوو نیازی نیست.و این خیلی لذت  بخشه که می تونم با مامانم برم مونترال گردی.

من تو مونترال جا افتادم ولی هنوز راه نیافتادم.یعنی هنوز تو جای خودم قرار نگرفتم و همچنان در تلاشم تا موقعیتی که دوست دارم از نظر تحصیلی وکاری بدست بیارم.گاهی من هم مثل همه کلافه می شم ولی دوباره به خودم می گم توکه می دونستی طول می کشه پس نا امید نشو.

من و همسرم هر دو فول تایم درس می خونیم و برای اینکه یک بچه هم داریم توقریبا ماهی 1600 دلار از دولت می گیریم که با پولی که از بابت بچه می گیریم تقریبا می شه ماهی  2050 چند تا هم شاگرد پیانو دارم .مقداری هم پول خودمون از جیب مبارک می گذاریم روش و زندگی می گذرد.

خلاصه بگم چه میخواهید کار کنید وچه تحصیل تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت زبان هم انگلیسی و هم فرانسه انجام دهید. مهم ترین راه موفقیت  دانستن زبان انگلیسی و فرانسه است.

 

/ 6 نظر / 15 بازدید
امیر

'گلباران عزیز با تشکر از وبلاگ خوبت و مطالب بسیار مفیدی که دادي.دو تا سوال داشتم. 1-در مورد 1600 یا 2050 دلاری که از دولت میگیرین میشه یه کم توضیح بدی.برای چی میدن؟به چه کسایی میدن و..... 2-مبلغ 115 دلار در هفته ایکه برای کلاس فرانسه میدن برای هر نفره؟یعنی اگه من و خانمم هر دو در کلاس فرانسه شرکت کنيم هر هفته 230 دلار میگیريم یا 115 دلار. با تشکر از تو و با امید به روزهای بهتر

نیوشا

سلام خسته نباشین می خواستم از وضعیت درآمدها و اجاره خانه ها بیشتر در مورد کبک بدونم. آیا می تونین کمکم کنین؟ در ضمن اگر میتونین در مورد یک وکیل مهاجرتی هم کمکم کنین.ممن.ممنونتون می شم .

سیسیلی

مامانمو پس بده [نیشخند]

سیسیلی

برات خیلی دعا می کنم ... ایشالا یه نمره ی 20 بگیری

مژگان

سلام ... سوال یک " امیر" سوال من هم هست ... اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم ... 1600 دلار رو تحت چه شرایطی پرداخت می کنند؟

رضا

سلام. رضا هستم. منهم مثل دوستان تعجب کردم. لطفا با توجه به اینکه دغدغه بیکاری داریم در مورد 1600 دلار توضیح بدین .ممنون