سلام دوباره

13 فوریه 2014

سه سال که گذشته هیچ. نزدیک به 4 سال است که در مونترال هستم.برای شهروندی هم اقدام کردم و پروسه در جریان است.

دخترم بزرگ شده  دیگه با دوستان  ایرانیش هم فرانسه حرف می زنه ( البته با ما نه همچنان فارسی و مدرسه فارسی هم می ره) ولی لهجه داره وقتی فارسی حرف می زنه. دیگه گریزی نیست.

 بسیاری از دوستانی که هم دوره ی ما بودند ( از نظر زمان مهاجرت) الان بچه دار شدند .

بیشترین سوالی که از دوستان تازه مهاجر ویا دوستانی که در حال انجام پروسه ی مهاجرت هستند می شنوم این است که آیا فکر می کنی تصمیمی که گرفتی  درست بود؟

 

پاسخ من : تا به امروز علی رغم همه ی چالشها که ظاهرا تمامی هم ندارد لحظه ای در تصمیم خود تردید نکردم.

هنوز راه درازی در پیش دارم تا به آنچه آرزو داشتم برسم ولی قدر هر لحظه نفس کشیدنم را در فضای آزاد میدانم .

بهای گزافی پرداختم ولی راضی ام. راضی راضی

 

 

/ 4 نظر / 90 بازدید
رضا

هیج جا برای آدم وطن نمی شود! حتی اگر در کاخی مجلل و باشکوه باشد. اینجا همه چیز سخت است و عذاب آور!! اما گریزی نیست! باید ساخت!!

رعنا

سلام ممنون از راهنمایی های خوب شما.به نظرتون بهتره مدرسه بچه ها تموم بشه بیایم مونترال یا تاثیری در آینده شون نداره.خودمون دوست داریم آخر اردیبهشت بیاییم ولی یکم شک دارم که نکنه اشتباه کنیم و باید تا خرداد صبر کرد.ممنون از حوصله شما.

محمد فاطمی

سلام. ان شاء الله هر جا که هستید دلتون خوش باشه که هر جا دل خوش باشه به گفته ی حضرت علی (ع) آنجا وطنه . ایرانم که وضعیتش هر روز بی نهایت بدتر از دیروز میشه بی نهایت تبعیض بی نهایت مشکلات اخلاقی و عقیدتی که انداختند تو وجود جوانان یه جورایی همه رو بیمار کردند بیخیال بارها شنیدیم که بزرگی میگه در هر سرزمینی سایه ی انسان های کوچک بزرگ شد خورشید در آن کشور در حال غروب کردن است. من خودم شخصا دوست داشتم و دارم اسلام واقعی تو این کشور حکومت کنه اسلام حضرت علی (ع) ولی حیف که با نام بهترین دین بدترین کارها انجام میشه. در کل توکل به خدا هر چی باشه ایران رو بخاطر شهداش و جوانانی که تو طول تاریخش براش جون دادند دوست دارم ...

مهدی

سلام خانم/آقا.. ولی فکر کنم خانم هستید. از 92 تا 94 خیلی گذشته.. دیگه از حال خودتون خبری ندادید! اوضاع چطوره؟ برای منی که تازه داره اقدام میکنه بیشتر از حال و هواتون بگید...ممنون میشم