بدو بدو در مونترال

الان ۵٠ روزه مونترال هستم.دیگه خیابون ها و مترو برام غریبه نیست و دیگه نیازی به همراه داشتن نقشه هم نیست .تقریبا همه اون جاهایی رو که باهاشون کاردارم می شناسم و راحت می روم

توصیه می کنم تازه واردین که قصد اجاره منزال دارند و مسلما اولایل هم ماشین ندارند .اگر خواستن از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند .تا جایی که ممکنه نزدیک مترو خانه کرایه کنن.و یا اگه برای رسیدن به مترو مجبور هستند از اتوبوس استفاده کنند حتما بررسی کنند ببینند کدام خط ها اتوبوس هاش سریعتر و با فاصله زمانی کمتری می آید .در مسیر همان خطوط منزل اجاره کنند. بخصوص اون هایی که بچه دارند .چون مدارس الزاما سرویس نمی دهندو تو زمستون مجبور می شوید با اتوبوس بچه را به مدرسه ببرید.مثلا خط ١٠۵ که در خیابان شربروک غرب حرکت میکنه هر ٣ دقیقه اتوبوس داره یا مثلا ١۶۵ که در منطقه کت دو نرژ خرکت می کنه.اتفاقا بیشتر ایرانی های تازه وارد هم در همین مسیر خیابان شربروک غرب زندگی می کنند.

خیابان شر بروک یک خیابان خیلی طولانی هستش مثل خیابان ولیعصر تهران

بهر حال اینجا هم مدینه فاضله نیست و مسایل خاص خودش را داره. در انتخاب خونه خیلی باید دقت کنید .که تو فصل سرما دسترسی تون راحت باشه.

 من مونترال را خیلی دوست دارم و هر روز ١٠٠٠ بار خدا را شکر می کنم.اینجا بسیار زیباست .و باید این را پذیرفت که برای جا افتادن در محیط جدید نیاز به زمان است.

 

/ 2 نظر / 11 بازدید
بهاره

سلام امیدوارم خوب و خوش باشی لطفا درموردشرایط کاری و هزینه مدرسه بچه و شرایط ثبت نام توضیح بده.اگه وقت داری از واقعیتهای زندگی اولیه تو مونترال بیشتر بنویس مرسی

مهدي

سلام ..وضعيت كار برا مهندساي مكانيك چطوريه؟ ..و به نظرت چند وقت طول ميكشه كار بگيريم وتوصيه هات چيه؟